Orgazm: 10 powodów, aby go przeżyć
Orgazm: 10 powodów, aby go przeżyć

Orgazm: 10 powodów, aby go przeżyć

Tak, regularny orgazm to jedna z najlepszych rzeczy na świecie! Naprawdę! Orgazm to nie tylko świetne przeżycia, orgazm jest dobry dla twego organizmu!

Dla pań w związku…

Regularny (i dobry) seks sprzyja rozbudowaniu więzi z partnerem. Pamiętaj, że seks sprawia, że ty czujesz się wspaniale, i równie wspaniale czuje się twój partner. W tej grze nie ma przegranych. Podczas seksu bowiem zwiększa się poziom oksytocyny w twoim organizmie. Jest ona hormonem, który odpowiada za intuicję, nawyki socjalne i – właśnie – namiętność. Dlatego pary, które kochają się regularnie, rzeczywiście dbają o swój związek, nie pozwalają panoszyć się rutynie, a poza tym, bardziej sobie dowierzają.

Regularność seksu zależy tylko od was. Jedni robią to trzy razy dziennie, inni – trzy razy w tygodniu czy trzy razy w miesiącu. Tu nie ma żadnych reguł, róbcie to tak często (lub tak rzadko) jak wam się podoba.

Dla samotnych pań

Och, kto twierdzi, że do orgazmu potrzebny jest mężczyzna?! Nie-e-e! Nie ważne, czy jesteś w związku, czy nie, masz prawo na przeżycie orgazmu w dowolnej chwili. I sama, jeśli na to akurat masz ochotę.

I wiesz co? Twój umysł, ciało i dusza zyska na tym!

Zaspokajając się sama nie tylko otrzymasz korzyści dla zdrowia, płynące z samego orgazmu (o nich nieco później). Orgazm pomoże ci także odnowić więź z własnym ciałem i nawet ukoi duszę. W jaki sposób?

Udając się w tę podróż, dowiesz się, co lubisz, i czego nie. Poznasz siebie – nabierzesz szacunku do własnego ciała i tego, co ono potrafi. Poczujesz się pewna siebie.

A poza tym, orgazm to niesamowite uczucie!

Palcie się, palcie!

Kalorie, oczywiście! W ciągu zaledwie 30 minutowej sesyjki w sypialni spalasz 200 kalorii. Hmm, to oznacza 400 kalorii w ciągu godziny i 600 – w ciągu półtorej…Im więcej, tym lepiej, prawda?

Zapomnij o bieganiu, to coś znacznie lepszego!

Słodkich snów

Jeśli masz problemy ze snem, możesz już zapomnieć o liczeniu owieczek i piciu ciepłego mleka. Badania wskazują, że endorfiny, uwalniane podczas seksu, pomogą ci w zaśnięciu.

To nie jest potwierdzone naukowo, ale założę się, że po dobrym seksie będziesz także miała znacznie lepsze sny…

Sposób na choroby i ból

Orgazm pomaga twoim komórkom w walce z infekcją – stają się nawet o 20 procent silniejsze. Dobre, prawda?

Zdaniem naukowców z uniwersytetu w Pensylwanii, osoby, które kochają się raz czy dwa razy w tygodniu, zwiększają swój imunitet nawet o 30 procent.

Orgazm także pomaga zwiększyć twój próg bólu – oznacza to, że rzadziej będziesz się skarżyła na ból głowy czy migrenę.

Orgazm pomoże ci…zajść w ciążę

Regularny seks i orgazm pomogą twemu organizmowi poczuć się lepiej. Po prostu – zdrowiej.

Orgazmy pobudzają twoje podwzgórze, a ono z kolei dba o temperaturę twego ciała (niezwykle ważne dla płodności), apetyt i stan emocjonalny. Uwalnia także hormony, niezbędne dla owulacji i innych procesów, związanych z płodnością.

Szczęśliwa wagina – zdrową waginą

Kolejnym atutem regularnego seksu (przynajmniej raz w tygodniu) jest uregulowany cykl menstruacyjny. Wyrównuje także poziom estrogenów w twoim organizmie oraz sprawia, że tkanki pochwy pozostają elastyczne.

Poza tym, stosunek płciowy pomaga wzmocnić mięśnie dna miednicy. Niektórzy twierdzą też, że silne mięśnie dna miednicy przyczyniają się do silniejszych i bardziej intensywnych orgazmów.

Złagadza stres

Zły dzień? Dobry orgazm jest…dobry na wszystko.

Orgazm nie tylko rozładuje napięcie, ale także zwiększy poziom endorfin, które pomogą ci się uspokoić i zrelaksować. Poziom kortyzolu, hormonu stresu, znacznie spada.

Poczuj się młodsza, wyglądaj na młodszą

W porządku, chyba przekonaliśmy cię, że dzięki orgazmowi poczujesz się lepiej. Ale czy wiesz o tym, że dzięki niemu będziesz także wyglądać młodziej? Badania wykazują, że seks trzy razy tygodniowo sprawia, że będziesz wyglądała nawet o 10 lat młodziej!

Regularny seks i aktywne życie seksualne może spowolnić proces starzenia się. Jednak, aby zaczerpnąć z tego jak najwięcej korzyści, powinnaś być w bezstresowym związku. Tylko pogodny seks się liczy! Nawet jeśli to jest tylko szybki seksik.

Podczas seksu są także uwalniane hormony DHEA. Hormony te regulują twój układ odpornościowy, zwiększają funkcje mózgu, zachęcają do odnowy tkanki skóry i inne tkanki ciała.

Chroń swoje zdrowie

Uwierz nam, jest jeszcze mnóstwo innych korzyści zdrowotnych, związanych z regularnym orgazmem i seksem – poprawiają trawienie, naprawiają twój nastrój, chronią przed rakiem, osteoporozą i chorobami wieńcowymi. Poza tym, w sposób jak najbardziej naturalny uwalniają twój organizm od trujących toksyn.

A twój mężczyzna? Im częściej ejakuluje, tym bardziej jest odporny na raka prostaty. Czyż to nie wspaniałe?

Przepraszamy - Komentarze są niedostępne